Tūkstančius metų atgal moterys ir vyrai pradėjo puošti savo nagus ne tik grožio sumetimais, bet ir kaip klasių skirtumas. Seniausias įrašas apie dažytus nagus yra iš 3200 m. pr. Kr., kai vyrų vaiduokliai Babilone prieš einant į mūšį dažė savo nagus kohlu. Maždaug 3000 m. pr. Kr. Kinai ir egiptiečiai naudojo bičių vašką, kiaušinių baltymus, želatiną, natūralius klijus ir gėles, kad gautų nagų dažų spalvas. Apie 600 m. pr. Kr. Kinijoje žemiausiai klasei už nagų laką gresė mirtis, tuo tarpu karališkasis sluoksnis rinkosi metalines, auksines ir sidabrines spalvas. Egipte naudotas henna, kaip rodo mumifikuoti faraonai. Hennos naudojimas gali prasidėjo Indijoje bronzos amžiuje, prieš kinai tobulindami jį ir pasiekdami ribotas spalvų pasirinkimo galimybes.
Kai XX amžiaus automobilių pramonė naudojo įvairių spalvų pigmentus, suspensuotus tirpale pagrįstame dangale, senoji autokratijos nagų lako formulė evoliucionavo į nagų lakus, reikalaujančius valandos ar daugiau džiūti ir po kelias dienas atsiraukiančius. Mes vadiname šias kompozicijas "tradiciniais nagų lakais", kurie susideda iš:
Plėvelės formuojančio polimero, vadinamo nitroceliuloze, priklausančio gun cotton šeimai.
Neliečiamų organinių tirpiklių, tokio kaip butilo acetatas, etilo acetatas ir toluenas. Dauguma įmonių dabar pašalino tolueną iš savo produktų.
Plastifikatorių, kurie neleidžia plėvelės formuojančiam medžiagai susilpnėti, tokie kaip tributilo citratas, kamforas, DBP ir TPHP. Dauguma įmonių pakeitė paskutinius tris.
Dervos, modifikuojančios nitroceliulozės savybes, tokios kaip tosiliamido/formaldehido ir tosiliamido/epoksidinės dervos.
Pigmentai: JAV FDA patvirtina tik tokius dažiklius, kurie yra FDC sertifikuoti.
Storinimo medžiagos, laikantys pigmentus ištirpintus, iš kurių dažniausiai naudojamos modifikuotos molio rūšys, tokios kaip stearalkonio hektoritas ir stearalkonio bentonitas.
Ultravioletinių (UV) stabilizatorių, delsiančių spalvų išblukimą saulės šviesoje. Dažniausiai naudojamas benzofenonas-1.
Šiuolaikiniai nagų specialistai įprastai uždeda tradicinį nagų laką ant pagrindinės dangos ir ją užbaigia apsauginiu sluoksniu. Pagrindinės dangos tikslas yra pagerinti lako sukibimą su nagų paviršiumi ir užkirsti kelią jo dažų spalvoms įsigerti į natūralius nagus. Tada ant nagų lako uždedamas apsauginis sluoksnis, kuris suteikia blizgesį ir atsparumą trinčiai.
Iki 1960-ųjų tradiciniai nagų lakai buvo naudojami tik tiesiogiai ant nagų, ir konvencija aiškiai apibrėžė, kad visi manikiūrai ir pedikiūrai buvo paslaugos skirtos natūraliems nagams. Moterys mėgo įvairias spalvas ir jų fantasijos vardus, bet troško ilgų nagų akimirksniu ir greitai džiūstančio, ilgai išliekančio lako ant natūralių nagų.
Produktų kūrėjai įgyvendino šiuos norus su naujų technologijų atėjimu. Viskas prasidėjo 1954 metais, kai dantistas dr. Fred Slack sulaužė nagą ir ją sutvarkė naudodamas dantų medžiagas. Kiti įmonės galiausiai tobulino jo išradimą, kuris tapo žinomas kaip dirbtiniai nagai ar akriliniai nagų prailginimai. Akriliniai nagų prailginimai suteikė akimirksniu ilgus nagus ir išsprendė tradicinio nagų lako ankstyvos suskilimo problemą, nes akrilinė paviršius sudarė vienalytę sudėtį, kuri užtikrino prognozuojamą sukibimą.
1982 metais pirmą kartą pradėti naudoti UV lempos nagų paslaugose su kietaisiais geliais, kuriuos pristatė James Giuliano. Šios didelės klampumo skysčių formulės tiekiamos indeliuose, tept
os ant natūralių nagų ir sukietėja (arba iškietėja), būnant apšviestoms UV šviesai. Jie vadinami kietaisiais geliais dėl jų atsparumo trinčiai, o kai jie iškietėja, juos galima nuimti tik šlifuojant.
1990 metais aš išrado pirmąjį UV apsauginį sluoksnį. Jis buvo suformuluotas taip, kad veiksmingai išdžiūtų šviežiai tepamas tradicinis nagų lakas, kai leidžiama jį ore išdžiūti trims minutėms, tada apšviestas UV šviesai trims iki keturių minutėms.
Iki XXI amžiaus pirmojo ilgai išliekančio lako buvo pristatyta 2007 metais. Šie produktai panašūs į tradicinį nagų laką; tačiau nereikia kietinti, jie išlieka kaip gelinis lakas (tas atsirado vėliau) ir pašalinami nuvalius juos paprastais nagų lako valikliais. Ilgai išliekančio lako nerūdijanti savybė yra ypatinga dėl nitroceliuliozės nebuvimo. Skirtingai nuo tradicinių lako, kurie gali džiūti 60 ar daugiau minučių, šis ilgai išliekantis lakas visiškai išdžiūsta per tik penkias minutes ir suteikia septyniolikai iki keturiolikai dienų gelinį lakavimą, be nuplikimo.
Kiti modernūs naujovės atnešė spalvotus akrilinius ir UV gelinius lakus, kurie buvo pristatyti 2009 metais, ir „Shellac™“ 2010 metais. UV geliniai lakai, tiekiami buteliuke su teptuku, yra modifikuoti UV kieti geliai ir tradiciniai lako lakai vienoje formulėje, kurios rezultatas yra spalvotas gelis, kurį galima pašalinti šlifuojant arba mirkant iškietėjusį dangalą grynu acetono tirpalu. Hibridai, kurie buvo pristatyti 2013 metais, kietėja saulės šviesoje ir turi didesnį polimero komponentų santykį nei geliai, todėl juos lengviau pašalinti nei gelinius lakus.
Šiuolaikinės naujovės taip pat apima dažomus daleles ir UV gelinius lakus, kurie kaip akriliniai nagai, yra dviejų komponentų skysto ir miltelių sistemos, naudojančios tuos pačius pašalinimo metodus, bet skiriasi kietimo chemijomis. Galiausiai buvo pristatyti antspaudo nagai ir lako lipdukai kaip tirpiklių laisvos ir akimirksniu džiūstančios galimybės.
Visi aukščiau aprašyti produktai tepami ant natūralių nagų, atskleisdami nagų paviršių, kai nešiotojas nuima sluoksnį. Jie skiriasi vienas nuo kito pagal jų ilgaamžiškumą ar laipsnį, kuriuo jie yra pritvirtinti prie natūralių nagų.
Kokie motyvaciniai veiksniai paskatino šias istorines naujoves nagų lako pramonėje?
Patogumas
Laiko taupymas
Ilgas išliekantis efektas
Sąmoningumas apie sveikatą
Šiuo metu vyrauja naujosios inovacijos, įskaitant „manikiūro robotus“, atsakant į profesinių nagų technikų stygių. Žinoma, joks aparatas niekada nepakeis mūsų daugelio žmonių inovatorių ir menininkų grynos aistros, vizijos ar talentų. Tie, kurie šimtmečiais kūrė šią šlovės istoriją, perduos palikimą ateinioms kartoms. Mūsų ateitis yra šviesi.
Išsamų chronologiją galima rasti adresu beautytrainingstudio.co.uk/history-of-nails.